Jesmonite AC100 akrilgyanta rendszer, kétkomponensű, vízbázisú - 100 ml akril polimer + 250 g ásványi por
A Jesmonite® AC100 egy könnyen használható, mérgező anyagokat nem tartalmazó, oldószermentes, vízbázisú, UV álló, környezetbarát, akril polimer/ ásványi por alapú gyantarendszer.
Két komponensből áll: egy vízbázisú akril folyadékból (Liquid) és egy ásványi porból (Basic).
A felhasználhatóságot még sokoldalúbbá teszik az elérhető Jesmonite kiegészítők, Jesmonite szilikon öntőformák.
A kikevert akrilgyanta kiválóan színezhető az intenzív színezéket tartalmazó Jesmonite pigmentekkel, valamint dekorálható a Jesmonite Glitter Chips-ek különböző színeivel, miközben megtartja az akril műgyanták közt kiemelkedően jó fizikai tulajdonságait.
A rendszer alkalmas különböző öntési és laminálási munkákhoz, beleértve a dekoratív öntött tárgyak készítését, vagy különféle felületek bevonását.
A Jesmonite AC100 Liquid és Basic megfelelő arányú keveréke (1:2,5) tartós, könnyű és szilárd anyaggá köt.
A Jesmonite AC100 beltéri és kültéri használatra egyaránt alkalmas, ellenáll az UV sugárzásnak..
Kültéri használatra javasolt tömítőanyag vagy megfelelő Sealer (impregnáló, lakk) használata a felület védelme érdekében.
A Jesmonite egy környezet- és felhasználóbarát, vízbázisú gyanta, melyből könnyen készíthetünk használati- és dísztárgyakat egyaránt. A tárgy könnyű, kemény és ütésálló lesz.
A gyantát a két komponens elegyítésével kapott, homogenizált masszából önthetjük ki, melyet vízbázisú színezőpasztával meg is színezhetünk. Keverési arány: 2,5 rész por : 1 rész folyadék, pl. 250 g porhoz 100 g folyadék. Színezőpasztát max. 2 %-ban adagoljuk.
A Jesmonite gyanta formaöntéséhez szilokon öntőformát használjunk. A bekevert massza gyorsan elkezd megkötni, és a tárgy 1-2 óra múlva kivehető a formából, de a teljes kötési idő 24 óra.
Az öntőformából kivett tárgyat díszíthetjük: akilfestékkel festhetjük, márványozhatjuk, dekupázsolhatunk, stencilezhetünk rá, effektanyagokkal csillogóvá vagy antikolttá varászolhatjuk a felületét. Újrahasznosított, színezett üveggranulátumot, Glassroxx-ot keverve a masszába érdekes, terrazzo hatást érhetünk el.